Transport medyczny: sanitarny i chorych

Unia Bracka Sp. z o.o. dysponuje nowoczesną flotą transportową. Transport chorych nieprzerwanie od czerwca 2005 r. obsługuje 35 zespołów przewozowych, w skład których wchodzą lekarze, sanitariusze, ratownicy medyczni oraz doświadczeni kierowcy. Głównym obszarem naszej działalności jest województwo śląskie, ale współpracujemy również ze szpitalami z innych regionów kraju.

  • transport sanitarny w podstawowej opiece zdrowotnej, który finansowany jest bezpośrednio przez Narodowy Fundusz Zdrowia,
  • transport sanitarny pacjentów, krwi, materiałów krwiopochodnych i biologicznych na rzecz szpitali, wykonywany na podstawie zawartych umów,
  • transport sanitarny na indywidualne zamówienie pacjenta lub jego rodziny.

Samochody przystosowane są do transportu sanitarnego zarówno w pozycji leżącej jak i przy wykorzystaniu fotelika kardiologicznego.

Nasze karetki spełniają wymogi określone w normie PN-EN 1789 - Pojazdy medyczne i ich wyposażenie.

Zlecenia wyjazdów dokonywane są za pośrednictwem całodobowej dyspozytorni.

Trasy przejazdów wszystkich naszych ambulansów monitorowane są on-line w systemie informatycznym sprzężonym z urządzeniami lokalizacyjnymi GPS.

Posiadamy doświadczenie również w międzynarodowym transporcie medycznym. Dowozimy pacjentów do najważniejszych placówek medycznych nie tylko na terenie kraju, ale również za granicę. Specjalne nosze na wyposażeniu naszych ambulansów pozwalają na przewóz pacjenta w pozycji leżącej w sposób dla niego komfortowy, bez względu na odległość. W karetkach znajduje się nowoczesny i sprawdzony sprzęt do ratowania zdrowia i życia. Decydując się na transport sanitarny z firmą Unia Bracka Sp. z o.o. oddajecie Państwo swoich podopiecznych w ręce doświadczonego personelu medycznego. Świadczymy usługi:

  • przewozu pacjentów między szpitalami lub przychodniami,
  • transportu na badania lub dializy,
  • przewozu osób niepełnosprawnych i nieprzytomnych,
  • dowozu pacjenta do domu.

Oczywiście oprócz świadczenia usług na rzecz Klientów indywidualnych stale współpracujemy również z przychodniami, placówkami POZ i szpitalami. Nasza dyspozytornia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Unia Bracka to profesjonalny transport medyczny, nowoczesne ambulanse i doskonale wyszkolony personel.

W zakresie transportu sanitarnego w POZ Spółka obsługuje zakłady opieki zdrowotnej, których łączna liczba pacjentów "zadeklarowanych" wynosi aktualnie ok. 135 000 osób.

Personel zatrudniony przez naszą Spółkę cechuje się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, a także nienaganną postawą etyczną oraz dużą empatią w stosunku do pacjentów.

Obok personelu lekarskiego zatrudniamy także dyplomowanych ratowników medycznych, pielęgniarki oraz kierowców i sanitariuszy, którzy ukończyli kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, zgodnie z wytycznymi rady resuscytacji UE oraz standardami BLS-AED.