Aktualności

SUPERpoMOCNI wkraczają do akcji!

SUPERpoMOCNI to nowatorski projekt łączący zabawę i wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Autorski scenariusz zajęć został opracowany w oparciu o wytyczne Polskiej Rady Resuscytacji oraz najnowsze trendy w tej dziedzinie. Program dostosowany jest do uczestników
w różnym wieku, a jego dodatkowym atutem  jest  możliwość uczestnictwa w warsztatach dzieci od 3 roku życia!

 SUPERpoMOCNI to wyjątkowy edukacyjny event, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Unia Bracka Sp. z o.o. -Głównym celem organizowanego przez nas wydarzenia jest uświadomienie społeczeństwa jak wielką potrzebą i wartością jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Edukację w tym zakresie warto rozpocząć już w okresie przedszkolnym, kiedy umysł dziecka jest najbardziej chłonny na wiedzę. To wtedy wyrabiamy pozytywne nawyki i kształtujemy postawę prospołeczną – tłumaczy Marcin Baron, Prezes Spółki Unia Bracka.

Wyjątkowość projektu, o którym mowa, leży nie w samych treściach, które przekazują ratownicy. To zawężenie grupy docelowej, wybór formy nauczania oraz sposobu przekazania wiedzy czynią go innowacyjnym. Niewielu jest chętnych, którzy podejmują się pracy z dziećmi poniżej 5 roku  życia  - nie łatwo przyciągnąć uwagę małego bohatera, jeszcze trudniej zainteresować go niełatwymi przecież zagadnieniami, a już nie lada wyzwaniem jest utrzymanie skupienia przez cały czas trwania szkolenia.

Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach realnego zagrożenia. – Odeszliśmy od nauki „leczenia zabawek”. Nie bandażujemy łapek misiom czy lalkom. Maskotki nie mają stawów. Nie ruszają się,  nie czują bólu i nie stawiają oporu. Dzieci trenują udzielanie pomocy na profesjonalnych fantomach, opatrują wyimaginowane zranienia na sobie bądź prowadzących. Uczą się wzywać pomoc korzystając z telefonu i rozmawiając z ratownikiem, który wciela się w rolę dyspozytora – dodaje Prezes Baron. Mimo, że brzmi to całkiem poważnie, to całość wiedzy przekazana jest w formie scenek, zabaw czy nauki wierszyków – przyjaznej maluchom.

Zajęcia w ramach akcji prowadzone są w przedszkolach oraz grupach i klubach dla dzieci. Ale nie tylko. SUPERpoMOCNI to także kurs dla Rodziców i Opiekunów dzieci oraz kadry pedagogicznej danej placówki. Jeśli chcecie dołączyć do drużyny SUPERpoMOCNYCH wejdźcie na stronę www.superpomocni.com.pl i zobaczcie, jak łatwo możecie zostać bohaterami i posiąść wielką siłę poMOCy.

UWAGA! 9 LIPCA BR. - DOSTĘPNY JEDEN NUMER TELEFONU!

Szanowni Państwo,

w dniu 14 lipca br. (poniedziałek) w godzinach 8.00-12.00 dostępny będzie jeden numer telefonu dla zamawiania transportów sanitarnych:

604 254 400

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Zmiana siedziby Zarządu Spółki!

1 marca 2014 r. Zarząd Spółki Unia Bracka przeniósł się do nowego biura zlokalizowanego przy ul. Konstytucji 89 w Bytomiu. 

Aktualny numer kontaktowy: 604 548 018

 

Oświadczenia POZ na transport sanitarny

Informujemy o ukazaniu sie aktualnego Zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia (69/2013/DSOZ) w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna.

Zapraszamy do składania Oświadczeń o objęciu opieką, na transport sanitarny.